Ahşap Karkas Evler

Ahşap Karkas Evler

Kategori:Diğer Ürünler
Ürün Adı:Ahşap Karkas Evler
Görüntüleme:11399 Görüntüleme
Ekleyen:Safran Garden

Ürüne Ait Diğer Resimler

  • Ahşap Karkas Evler

  • Ahşap Karkas Evler


Ürün Özellikleri

Ahşap ev ve yapıların imal şekli olan ahşap karkas, hafif yapı sistemleri arasında en çok araştırılan inşaat sistemidir.

Teknoloji ve mühendislikteki modern gelişmeler sistemin yüksek kaliteli ve uygun bütçelerde olmasını sağlamaktadır. Ahşap Karkas, bugün dünyanın en popüler yapı metodudur ve gelişmiş ülkelerdeki evlerin % 70’ inden fazlası bu yöntemle inşa edilmiş, ahşap evlerdir. Yıllardır Kanada gibi soğuk, Avustralya gibi sıcak ve İngiltere gibi yağışlı iklimlerde ahşap karkas yapılar başarıyla uygulanmaktadır. Güvenlik, çabukluk ve uzun vadeli yararlar tüm konut inşaatlarında en can alıcı faktörlerdir.

Ahşap karkas yapılar günümüzün modern eğilimlerine uygun, mükemmel perspektifler sunan bir inşaat yöntemidir. Kullanıcıların günümüzde talep ettikleri estetik, yaratıcı serbesti, sağlıklı yaşam, enerji verimliliği, sürdürülebilir çevre ve maliyet etkinliği gibi konutlarında aradıkları kavramlar ile ilgili olarak büyük beklentileri karşılayabilecek kapasiteye sahip inşaat sistemidir. Ahşap karkas yapıların gelişmiş ülkelerdeki yapılar arasında en çok kullanılan yöntem olması bir tesadüf değildir.

 

Hemen herkes ahşabı sıcak bulmakta, ahşap evlerde yaşamayı tercih etmektedir. 2019 yılında yürütülen bir ankete göre Almanların %90’nı ahşap malzemenin olumlu bir dâhili atmosfer yarattığını ve insanların ahşap kaplı mekânlarda kendilerini daha iyi hissettiklerini düşünmektedir.

Büyük bir çoğunluk ahşabın daha sağlıklı yaşam koşulları için en iyi malzemelerden biri olduğunda hemfikirdir. Bu ankete katılanların %87’i ahşap kullanımının özellikle konut projesi tasarlarken gittikçe artan oranlarda göz önüne alınması gerektiği görüşündeler.

footer